Jaanid tõid küla kokku

Tänavused jaanid olid Tuulepesale erilised, sest esimest korda saime süüdata küla ühise jaanitule ja seda äsja valminud külaväljakul.

Tuulepesa sotsiaalmaad võib nüüd juba uhkusega nimetada külaväljakuks, sest külaelanike ühisel pingutusel on võsase ja soise maatüki asemele rajatud avar väljak. Päev enne suve algust sai valmis ka maakividest lõkkease, kus ohutult suvisel pööripäeval lõket põletada. Ja 21. juunil see süttiski!

Sel ajal kui saunabussi saun ja kümblustünn veel küdesid, juhatas peo meeleolukalt sisse meie oma küla poisi Lauri ansambel „Wismari poisid“. Ettenägelikud valmistasid kohapeale toodud kaseokstest vihtasid ning neiud said endile lopsakad pärjad punuda. Erinevad mõõduvõtmised näitasid, et küla kõige vägevamad mehed elavad Briisi teel – nemad tirisid endale koju köieveo võidu ning Briisi tee pered olid kiiremad ka kotijooksus. Veelgi enam, võimsaimad saapaheitedki tegid Briisi tee elanikud: nii meeste- kui ka naiste võit läks siin perekond Korbi peresse!

Vaata meeleolukat pildigaleriid: Jaanid 2015

Sel erilisel õhtul oli külaväljak täis meie oma küla inimesi, kes tulid siia rõõmuga. Aitäh tublidele talgutööde tegijatele eesotsas Mardiga, tänu kellele sai külaväljak suve alguseks nii valmis!

Projekti rahastas siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

KYSK-Sisemin_logo_reg_toetuseks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga